KADIN DOĞUM VE ÇOCUK ÜNİTESİ’NDE DE PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİ HİZMETE AÇILDI - Beşkavaklar Aile Sağlığı Merkezi
KADIN DOĞUM VE ÇOCUK ÜNİTESİ’NDE DE PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİ HİZMETE AÇILDI
30 Mart 2018 Cuma - 08:53
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

zzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi’nde Psikiyatri Polikliniği hizmete açıldı.

AİBÜ İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hülya ENSARİ’nin yaptığı açıklamaya göre “Hastanemize bağlı bir birim olarak hizmet verecek olan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi Psikiyatri polikliniğinin sorumluluğunu Yrd. Doç. Dr. Burcu Rahşan ERİM üstlenecek. Amacımız, özellikle kadınların gebelik ve doğum sonrası dönemlerinde sıklıkla yaşadıkları depresyon, psikoz gibi ruhsal hastalıkların zamanında ve yerinde tedavi edilmesinin yanı sıra; tedavi gören çocuk hastaların da gerektiğinde anne ve babalarına yönelik ruhsal destek sağlamaktır. Şehir merkezinde erişimi kolay bir noktada psikiyatrik muayene ihtiyacı olanların da hizmet alabileceği psikiyatri polikliniği Salı ve Cuma günleri hizmet verecektir. Böylece Toplum Temelli Ruh Sağlığı hizmetlerine Köroğlu Ünitesi ve Fizik Tedavi Hastanesi ve İzzet Baysal Devlet Hastanesinin Köroğlu Ünitesinden sonra Kadın-Doğum Ve Çocuk Ünitesi de eklenerek; ilimizdeki tüm tedavi kurumlarında psikiyatri alanında tedavi hizmetlerine erişim sağlanmış oldu.” dedi.

 

ENSARİ; “İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde her gün; Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinde Salı ve Cuma günleri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ise Pazartesi ve Çarşamba günlerinde psikiyatri polikliniği hizmeti verildiğini hatırlatarak  “Bu hizmetin verilmesinde başta İl Sağlık Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL olmak üzere; İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa GÜRDAL’a, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erdal DİLEKÇİ’ye destekleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.